Čínská medicína

Tradiční čínská medicína (TCM) 

TCM vychází z jednoduchého poznání. Že člověk je ve své podstatě bytost harmonická. Stejně jako je v základu harmonické všechno kolem nás. 

Harmonie v tomto systému znamená vyváženost dvou základních protikladů společných pro všechny bytosti, věci a děje na světě. Principů Yin a Yang. Sil, které působí protikladně, avšak dohromady tvoří vyvážený celek.  Názorněji si je můžete představit jako den a noc, muže a ženu, oheň a vodu… Doplňují se, střídají se. Aby splynuly v jedno.

Dosáhněte harmonie s TCM

Ptáte se, jak to souvisí se zdravím člověka? I tady je třeba udržovat protikladné síly v rovnováze. Nemůžete být neustále v pohybu, musíte si i odpočinout. Spánek střídat s bděním. Odpočinek s pohybem. Uvolnění s napětím. Klid se vzrušením. Stejné je to i s jídlem. Nemůžete stále jen jíst. Sytost je potřeba vyměnit za hlad. Hlad za sytost. To všechno jsou představitelé sil Yin a Yang. 

A tuto skutečnost vědí lidé už od pradávna. Už před čtyřmi tisíci lety si uvědomovali, že vyváženost v pohybu, spánku, emocích a stravě je základním předpokladem pro život ve zdraví a dlouhověkost. A tak se jednou z hlavních zásad TCM stala prevence. Předcházení nemocem takzvaným Yang Sheng neboli zdravým způsobem života. 

Když přijde nemoc

Ovšem ne vždy se nám daří tyto zásady dodržovat. Tělo však v takovém případě začne strádat. Nerovnováhu sice dokáže nějakou dobu tolerovat, avšak ne navždy. Když je nakonec překročena hranice únosnosti, vystaví stopku. A dostaví se nemoc. 

Naštěstí je tady i TCM, aby vám pomohla vrátit se ke zdraví. TCM se nespokojí jen s potlačením potíží, ale pátrá po skutečné příčině. Po nesouladu, který nastal. Přitom na člověka nahlíží jako na celek. Bere v potaz všechny jeho potíže i okolní vlivy a nalézá v nich souvislosti. Díky tisícům let zkušeností je její diagnostika i léčba velice přesná. 

Léčba podle TCM

K obnovení rovnováhy ve fungování těla využívá několika ověřených metod. Jednou z nich je fytoterapie čili léčba bylinami, minerály a také medicinálními houbami. 

Možná se vám byliny zdají křehké a nenápadné na to, aby vám pomohly od neduhů. Časté spojení slov „bylina“ a „síla“ však rozhodně není náhodné. Ve správné kombinaci a poměru dokáží člověka skutečně postavit na nohy. Vždyť i většina současných léků se vyrábí z bylin. Ještě větší silou pak disponují takzvané medicinální nebo také vitální houby. Mají podpůrnou uzdravující moc i v těch nejtěžších případech. 

Akupunktura a energie Qi

Podle čínské medicíny je příčinou onemocnění některého vnitřního orgánu porucha proudění energie Qi (čchi). Ta v těle putuje po soustavě drah, takzvaných meridiánů. V určitých místech pod povrchem kůže se tato energie kumuluje. Nazýváme je akupunkturními body. Jejich stimulací dochází k příznivým změnám na příslušných orgánech a tedy i ke zlepšení stavu nemocného.

Získejte kontrolu nad svým zdravím

Někdy stačí jen změna úhlu pohledu a věci se začnou odvíjet jinak. Může to být i váš případ. I díky TCM můžete znovu dosáhnout ztracené rovnováhy a jednou provždy skoncovat s vašimi zdravotními problémy. 

Chcete-li udělat něco prospěšného pro svoji kondici, či kondici vašich blízkých, vrátit tělu ztracenou rovnováhu, podívejte se na naši nabídku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení